Шмигаль обговорив оборонну підтримку з делегацією парламенту Данії

22 березня. Todaysdays. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та делегація Ради зовнішньої політики Парламенту Данії на чолі з Мікеелем Острупом Єнсеном обговорили під час зустрічі в Києві, підтримку в оборонній та гуманітарній сферах, у відбудові та відновленні справедливості. Про це Todaysdays повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

Прем’єр-міністр України подякував Фолькетингу Данії за укладення угоди про створення Фонду на підтримку України на загальну суму 7 мільярдів данських крон. Він також високо оцінив допомогу Данії у зміцненні нашої обороноздатності, зокрема формування вже дев’ятого пакета озброєння і військового обладнання для України та приєднання до танкової коаліції.

Цитата

«Наразі ми формуємо повітряну коаліцію. Зокрема, ми ведемо перемовини про передачу Україні літаків F-16, які можуть стати вагомою частиною української ППО, перехоплюючи крилаті ракети. Сподіваюсь, що Данія стане частиною цієї коаліції», — підкреслив Шмигаль.

Як зауважив Шмигаль, Данія однією з перших підтримала ініціативу патронату над відбудовою зруйнованих міст України та налагодила партнерство з містом Миколаєвом. Він відзначив конкретний результат цієї співпраці, а саме — відновлення водопостачання в місті.

«У межах Фонду на підтримку України передбачена підтримка бізнес-ініціатив, що дозволить залучити данські компанії до відбудови України та покрити ризики їхньої діяльності в нашій державі», — додав Шмигаль.

Очільник Уряду України подякував Данії за приєднання до кола співавторів резолюції щодо реалізації Формули миру Президента України. Шмигаль підкреслив, що Україна також хотіла б бачити Данію серед лідерів у напрямі «Відновлення справедливості». Зокрема, це стосується створення Спеціального міжнародного трибуналу та підтримку діяльність Міжнародного кримінального суду.

Делегація Ради зовнішньої політики Фолькетингу зі свого боку підтвердила, що Данія і надалі єдина в підтримці України.

Доповнення

Данія створює фонд допомоги Україні на мільярд доларів. Зеленський каже, це запорука повернення миру в Європу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: