Астрономи відкрили надмасивну чорну дірку за допомогою нової техніки

По | 29.03.2023

КИЇВ. 29 березня. Todaysdays. За словами астрономів, одна з найбільших колись зареєстрованих чорних дірок була виявлена за допомогою нової техніки. Про це пише AFP, інформує Todaysdays.

Деталі

Згідно з новим дослідженням, надмасивна чорна діра, одна з чотирьох, що коли-небудь спостерігалися, має масу більш ніж у 30 мільярдів разів більше за масу Сонця.

Це перша чорна діра, що коли-небудь спостерігається з використанням явища, званого гравітаційним лінзуванням.

Джеймс Найтінгейл, астроном з Даремського університету у Великій Британії та провідний автор дослідження, сказав AFP, що цей процес «схожий на проходження світла через дно келиха».

За його словами це може бути навіть найбільша чорна діра з будь-коли зареєстрованих, але важко сказати напевно з огляду на різні методи та невизначеності.

Гравітаційне лінзування дозволяє астрономам «виявити чорні дірки в решті 99% галактик, які нині недоступні», — сказав Найтінгейл.

В даний час відомо близько 500 гравітаційних лінз, принаймні одна з яких, як ми тепер знаємо, є надмасивною чорною діркою.

За його словами, місія Euclid Європейського космічного агентства, яку планується запустити в космос у липні, відкриє «еру великих даних» для мисливців за чорними дірками, створивши величезну карту Всесвіту з високою роздільною здатністю.

Найтингейл додав, що протягом наступних шести років Euclid зможе знайти 100 000 нових гравітаційних лінз, які потенційно вкажуть на тисячі прихованих раніше чорних дірок.

Для останнього відкриття дослідники використовували комп’ютерне моделювання та зображення космічного телескопа Хабл, щоб підтвердити свої висновки, а також виключити інші можливості, такі як надмірна концентрація темної матерії.

Маса всіх зірок у галактиці, що отримала назву Abell 1201, більш ніж у трильйон разів перевищує масу нашого Сонця, а це означає, що в її центрі має бути особливо велика чорна діра.

Дослідження було опубліковано у вівторок у журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *