Експерти ОБСЄ підготують перший окремий міжнародний звіт про депортацію росією українських дітей

По | 31.03.2023

31 березня. Todaysdays. 45 країни-учасниць ОБСЄ спільно з Україною ініціювали третій «Московський механізм» у контексті російської агресії для вивчення незаконної депортації, незаконного переміщення й асиміляції росією українських дітей з тимчасово окупованих територій (ТОТ). Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, передає Todaysdays.

Цитата

«30 березня на засіданні Постійної ради ОБСЄ 45 держав-учасниць ОБСЄ у співпраці з Україною офіційно оголосили про ініціювання третього Московського механізму ОБСЄ у контексті російської агресії, який, цього разу, буде зосереджений суто на проблематиці депортації українських дітей з тимчасово окупованих територій України до рф, включно з незаконним усиновленням та асиміляцією в росії, а також їх насильницьким переміщенням росією у рамках ТОТ України», — повідомляє МЗС.

Деталі

Місія незалежних експертів проведе дослідження проблеми та підготує доповідь, яка має стати першим окремим міжнародним звітом, присвяченим проблематиці депортації, незаконного переміщення й асиміляції росією українських дітей.

«Очікується, що у документі будуть висвітлені факти та обставини, які стосуються порушень зобов’язань ОБСЄ, порушень та зловживань правами людини, воєнних злочинів та інших порушень міжнародного гуманітарного права, які пов’язані з депортацією українських дітей з ТОТ України до російської федерації», — йдеться в заяві.

Передбачається, що експерти сконцентруються також на таких наслідках депортації, як зміна особистого статусу дитини, включно з громадянством, розлучення з батьками чи опікунами, усиновлення та інші порушення або зловживання, що призводять до примусової асиміляції.

Висновки експертів планують оприлюднити наприкінці квітня-початку травня 2023 року. Їх зможуть використати у рамках національних та міжнародних механізмів притягнення до відповідальності, зауважили в МЗС.

Нагадаємо

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Європейський Союз збирається скликати конференцію з питання повернення українських дітей, депортованих до росії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *