Німеччина видасть путіна Міжнародному кримінальному суду – Мін’юст країни

По | 19.03.2023

19 березня. Todaysdays. Німеччина виконає рішення суду в Гаазі та заарештує підозрюваного у злочинах російського диктатора володимира путіна, якщо він приїде до Німеччини. Про це заявив федеральний міністр юстиції ФРН Марко Бушманн, повідомляє Todaysdays з посиланням на видання Bild.

Цитата

«Я очікую, що МКС швидко звернеться до Інтерполу і держав, що входять до угоди, та попросить їх забезпечити виконання (рішення МКС – ред.)», — заявив міністр.

Тоді Німеччина була зобов’язана заарештувати путіна і передати його МКС, якби він в’їхав на територію Німеччини, продовжив Бушман.

Bild цитує професора міжнародного права Марселя Кау (Університет Констанца, який називає рішення МКС про дозвіл на арешт путіна «крайнім заходом з делекосяжними юридичними насдіками та реальними наслідками щодо свободи пересування путіна». Він зауважив, що наразі у світі точиться дискусія, що до того чи повинні країни, що не долучилися до МКС, зважати на рішення ухвалене в Гаазі. Водночас рішення суду є значущим для двох третин усіх країн світу, включаючи усі країни-члени ЄС.

Він додав, що «навіть якби путіна запросили на мирні переговори в ЄС, з нього треба було б зняти ордер на арешт».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шольц привітав рішення МКС про ордер на арешт путіна

Нагадаємо

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі 17 березня, висунув очільнику кремля обвинувачення у незаконній депортації українських дітей, яка визнана воєнним злочином згідно з міжнародним правом. Суд видав ордер на арешт диктатора. 

МКС працює згідно з Римським статутом, 123 країни є учасниками договору.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *