Цього тижня ЄС обговорить заборону Польщі та Угорщини на імпорт зерна з України — Reuters

По | 18.04.2023

18 квітня. Todaysdays. Цього тижня посли країн-членів Європейського Союзу у Брюсселі обговорять рішення Польщі та Угорщини щодо заборони імпорту зерна та інших харчових продуктів з України. Про це у понеділок на умовах анонімності повідомив високопосадовець з ЄС, передає Todaysdays з посиланням на Reuters.

Деталі

За інформацією видання Reuters, один з високопосадовців ЄС на умовах анонімності сказав, що низькі світові ціни та попит означають, що зерно залишиться заблокованим, а не буде реалізуватись. Надлишок пропозиції став політичною проблемою для керівничої партії у Польщі «Право і справедливість».

«Ми очікуємо, що Польща та Угорщина дадуть якесь пояснення, а також буде реакція Єврокомісії», — сказав чиновник, додавши, що це питання порушувалося на останньому саміті національних лідерів ЄС, зокрема Словаччини та Румунії.

«Є проблема, і ми очікуємо, що Комісія виступить із пропозицією з цього приводу… Подивимося, що ми зможемо зробити найближчими тижнями та місяцями», — зазначив він.

Міністр сільського господарства України заявив, що Київ хоче знову відкрити транзит продовольства та зерна через Польщу.

Нагадаємо

Уряд Словаччини заборонив імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України, але залишить кордони відкритими для транзиту на треті ринки, заявив у понеділок міністр сільського господарства Самуель Влчан.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *