Фінляндія запустить ядерний реактор «Олкілуото-3» вже з ночі 16 квітня, на день раніше ніж очікувалось

По | 16.04.2023

КИЇВ. 16 квітня. Todaysdays. Фінляндія запустить свій ядерний реактор «Олкілуото-3» вже з ночі 16 квітня, хоча попередньо запуск був запланований на понеділок, 17 квітня. Про це пише Todaysdays з посиланням на фінський Yle.

Цитата

«Олкілуото-3» почне регулярне виробництво електроенергії вночі, 16 квітня.

Фаза пробної експлуатації третьої атомної електростанції  «Олкілуото-3″ завершена, і вона почне регулярне виробництво електроенергії на день раніше запланованого», — йдеться у повідомленні. 

Деталі

Після фази пробної експлуатації регулярне виробництво електроенергії мало початися лише в понеділок.

Як зазначається, жодних змін у виробленні енергії «Олкілуото-3» при переході на регулярне вироблення електроенергії не відбудеться, оскільки електростанція вже працює на повну потужність.

Довідка

За початковим планом, третя АЕС в Олкілуото мала бути добудована ще в 2009 році.

Проте проект електростанції, замовлений у франко-німецького консорціуму «Areva-Siemens», досить швидко зіткнувся з труднощами, так як це був новий тип електростанції, так званий тип EPR, який працює з реактором з водою під тиском.

Шведське агентство радіаційного захисту на ранніх стадіях проекту оцінило, що час і обсяг роботи, необхідні для проектування станції, були недооцінені.

Після численних затримок реактор «Olkiluoto-3» нарешті було запущено у грудні 2021 року. Його пробна експлуатація розпочалася у березні 2022 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля машзали енергоблоку на ЗАЕС вибухнула російська міна — Енергоатом

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *