ЄС сприятиме ООН в експорті українського зерна – Боррель щодо блокування рф інспекції суден

По | 17.04.2023

17 квітня. Todaysdays. Європейський Союз підтримує ООН та допомагатиме в експорті зерна, заявив голова дипломатії ЄС Жозеф Боррель, коментуючи блокування росією інспекції суден, передає Todaysdays.

Цитата

“Наслідки війни торкаються всіх нас. росія знову блокує 50 суден із терміново необхідним зерном у Чорному морі. ЄС підтримує ООН у докладанні зусиль і продовжуватиме сприяти експорту через шляхи солідарності ЄС, які принесли світу 25 мільярдів тонн зерна”, – заявив Боррель.

Доповнення

У Мінвідновлення повідомили, що «зернова ініціатива» під загрозою зупинки, адже росія знову заблокувала інспекції 50 суден в Босфорі, наполягаючи на своєму списку суден. Україна сподівається на вплив на ситуацію партнерів — ООН та Туреччини.

В американській амбасаді відреагували на чергову спробу зриву росією «зернової угоди». Посол США в Україні Бріджит Енн Брінк назвала ситуацію, що виникла в Босфорі, спробою «задушити економіку України».

«Зернова ініціатива» під загрозою зупинки, адже 17 квітня росія вдруге заблокувала інспекції суден в Босфорі. З 10 квітня російська сторона у СКЦ в односторонньому порядку припинила реєстрацію суден, які подають українські порти для формування інспекційного плану. Натомість росіяни формують їх власний план інспекцій, вибираючи суда з черги на свій розсуд, що повністю протирічить умовам ініціативи та неприйнятно для України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *