На нашому фронті ще не бачимо: Данілов відповів, чи дійсно рф вже воює китайською зброєю

По | 17.04.2023

17 квітня. Todaysdays. Секретар РНБО Олексій Данілов прокоментував статтю The Washington Post про те, що в опублікованих у Мережі секретних документах нібито міститься інформація про те, що Китай погодився надати летальну допомогу росії. Про це Данілов сказав в інтерв’ю Андрію Цаплієнку, передає Todaysdays.

Деталі

За його словами, українська сторона поки не бачить ознак наявності на фронті зброї, виробленої в Китаї.

«Якщо б вона тут з’явилася, ви пам’ятаєте, коли з’явилися іранські ударні безпілотники, ми одразу про це зробили заяву. Ми їх розібрали, як кажуть, по кісточках, і навіть дані тих країн, компоненти яких там були використані. Ми до них звернемося офіційно, з питанням, чому так сталося і це треба обов’язково припинити. Китайського озброєння ми зараз на нашому фронті не бачимо», – каже секретар РНБО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Reuters: Україна знаходить все більше китайських компонентів у російській зброї

Данілов запевнив, якщо китайська зброя все ж з’явиться в російських окупантів, Україна одразу проінформує наше суспільство і світ.

«Але виходячи з глобальних питань Китаю, ми не бачимо, для чого він має зараз постачати зброю РФ. Позиція Китаю нейтральна – вони не підтримують не одну, ні іншу сторону. Вперше китайська дипломатія вийшла у публічний простір з пропозицією 12 питань щодо завершення війни, але вони це називають дещо по-іншому. І це перше питання, чому ми не можемо це остаточно приймати. Там є речі, які можемо приймати, коли йдеться про територіальну цілісність, про ООН. Це, звісно, для нас корисно. Але є пункти, які є доволі сумнівними. Тому замаємося, працюємо, спостерігаємо. Скоро ми будемо мати великий обсяг інформації саме по цьому питанню», – підсумував секретар РНБО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Секретні документи Пентагону стверджують, що Китай схвалив «надання летальної допомоги» росії — WP

Нагадаємо

Пекін, у відповідь на «злиті» документи Пентагону заявив, що не буде продавати зброю жодній зі сторін війни — ні агресорці росії, ні Україні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *