«Німесил не продамо»: як аптеки виконують нововведення МОЗ

По | 01.04.2023

1 квітня. Todaysdays. Із сьогоднішнього дня в Україні набули чинності нововведення щодо відпуску ліків. Кореспонденти Todaysdays побували у різних аптеках по всій країні та дізналися про ситуацію з продажем ліків.

Деталі

Попри те, що Кабмін раніше ухвалив постанову № 542, яка дозволяє до кінця воєнного стану купувати рецептурні ліки без рецептів, а у МОЗ заявили, що усі останні нововведення стосуються лише того, що відпуск медпрепаратів відбуватиметься і за звичайними паперовими, і за електронними рецептами, сьогодні українцям довелося стикнутися зі складнощами у придбанні деяких ліків.

У кількох аптеках Києва сьогодні неможливо було придбати без рецепта, наприклад, Дексаметазон, Еутирокс та той самий Німесил.

«Німесил не продамо», — каже провізор і посміхається.

На запитання щодо причин відмови, фармацевт каже, що поки цей препарат не реалізується. Альтернативу, однак не пропонує, бо аналогів немає (немає або ж вони теж не реалізуються?)

В одній з аптек уникали відповіді, а потім просто сказали, що наразі цих ліків немає.

Деякі аптеки повісили оголошення про продаж рецептурних ліків лише за наявності рецепту.

З розумінням до проблем клієнтів фармацевти натякають, що обмеження тимчасові і «приходьте за кілька днів, ситуація проясниться».

Картина в інших областях подібна. Але, наприклад, у Черкасах та Чернівцях, Німесил і його аналоги є в наявності та в деяких аптеках відпускаються вільно. У регіональних аптеках можна вільно придбати і деякі інші ліки, які начебто потрапили до «заборонювального» списку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На які ліки потрібен рецепт — відповідь МОЗ

Нагадаємо

З 1 квітня рецептурні ліки можна буде придбати в аптеці за електронним рецептом, паперові рецепти продовжать діяти, щонайменше, до закінчення воєнного стану. МОЗ не розширює та не змінює перелік рецептурних ліків.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *