У Вільнюсі підписали угоду щодо розслідування злочинів геноциду – Офіс генпрокурора

По | 16.04.2023

КИЇВ. 16 квітня. Todaysdays. У Вільнюсі члени спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні (JIT – Joint Investigation Team) підписали угоду щодо розслідування злочинів геноциду. Про це пише Todaysdays з посиланням на Офіс генпрокурора України.

Цитата

«Це важливий крок до виявлення і притягнення до відповідальності всіх причетних до цього жахливого злочину в Україні. Це потужний сигнал агресору про невідворотність покарання, адже міжнародна підтримка України тільки посилюється», — написали в Офісі генпрокурора.

Деталі

Члени спільної групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні підписали угоду про розслідування злочину геноциду.

Як зазначається, до спільної групи входять Україна, Польща, Литва, Естонія, Латвія, Словаччина та Румунія. Її учасниками також є Євроюст та вперше у своїй історії – Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.

«Масовість і системність воєнних злочинів, скоєних на тимчасово окупованих територіях України, має ознаки кампанії переслідування українців як національної групи. Зокрема, зафіксовано понад 19 тисяч випадків примусової депортації дітей», — такого висновку дійшли члени групи.

Повідомляється, що угода сприятиме розслідуванню злочину геноциду в Україні, обміну доказами й інформацією. Роботу групи посилять міжнародні експерти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До коаліції за спецтрибунал для рф приєдналися 34 країни — Кулеба

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *