Україна відкинула пропозицію Іраку виступити посередником у переговорах із росією

По | 17.04.2023

17 квітня. Todaysdays. У понеділок Ірак запропонував виступити посередником між Україною та росією, щоб спробувати покласти край війні в Європі, але міністр закордонних справ України відхилив цю пропозицію під час рідкісного візиту до Багдаду. Про це Todaysdays пише з посиланням на АР.

Деталі

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив позицію Києва, згідно з якою Україна не братиме участі у жодних мирних переговорах, якщо росія не піде з усієї території України.

В Іраку Кулеба зустрівся зі своїм колегою Фуадом Хусейном. Це був перший візит української офіційної особи до Багдада після вторгнення росії до України у лютому 2022 року та перший візит міністра закордонних справ України за 11 років.

Хусейн вказав на багаторічний досвід Іраку у веденні воєн та конфліктів, а також у проведенні переговорів між ворожими сторонами, як-от недавні переговори між Саудівською Аравією та Іраном.

Багдад «має досвід спілкування з країнами, між якими існує напруженість», і «готовий служити справі миру», заявив Хусейн на пресконференції в понеділок. «Продовження війни буде небезпечним не лише для двох країн, а й для всього світу».

Кулеба сказав, що поки що Україна розглядає «Ірак як країну, здатну будувати мости… росія переходить у наступ… і це найбільша перешкода на шляху до миру».

«Нам потрібно, щоб росія погодилася з дуже простим фактом: вона повинна припинити війну і піти», — додав Кулеба.

Відхиливши пропозицію Багдада про посередництво, Кулеба сказав, що Україна сподівається на зміцнення відносин з Іраком, і що його візит у понеділок був частиною зусиль щодо «переосмислення українсько-іракських відносин».

Додамо

Ірак, як і більшість Близького Сходу, історично сильно залежить від зерна, що імпортується з України, і споживачі постраждали від зростання цін на продовольство з початку війни.

Нинішній іракський уряд вважається близьким до Ірану, який США звинувачують у постачанні безпілотників до росії для війни в Україні. Іран визнав відправлення безпілотників до росії, але каже, що це було до війни.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *