В особовій справі військового планують зберігати інформацію про ДНК

По | 17.04.2023

17 квітня. Todaysdays. У Мінреінтеграції повідомили про підготовку до процедури попереднього відбору генетичного ДНК-матеріалу у військових, які йдуть на службу до ЗСУ, і правоохоронців. Обладнання вже закуплене. Дані будуть оцифровуватись і зберігатись в особовій справі військового, пише Todaysdays.

Деталі

Наразі законодавством передбачено обов’язкове відібрання біологічного матеріалу у військовослужбовців, а також членів добровольчих формувань територіальних громад. Як повідомляє міністерство, на виконання відповідного закону вже розроблено порядок відібрання зразків геномної інформації людини. Документ наразі погоджується центральними органами виконавчої влади.

Згідно з цим порядком, ДНК людини буде оцифровуватися та зберігатися в особовій справі військового. Нині вже закуплено відповідне обладнання для відбору, оцифровування й зберігання ДНК-зразків, вказали у міністерстві.

Цитата

«Безперечно, під час війни це надважливо. Генетичний матеріал усіх наших захисників повинен зберігатися в єдиній базі генетичних ознак. Саме завдяки наявності генетичних зразків буде спрощено процес ідентифікації. Сподіваюся, що відповідні органи прискорять процес запуску цієї процедури», – зазначила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна використовує мобільні ДНК-комплекси для ідентифікації загиблих — Independent

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *