Прем’єр-міністр Словаччини пішов у відставку

По | 07.05.2023

КИЇВ. 7 травня. Todaysdays. Прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хегер заявив у неділю, що попросив президента звільнити його від посади після того, як відставки міністрів послабили його кабінет. Про це пише Todaysdays посилаючись на Reuters.

Деталі

Хегер має зустрітися з президентом Зузаною Чапутовою, яка має право призначити нового тимчасово виконуючого обов’язки прем’єр-міністра, згодом у неділю.

Хегер зіштовхнувся із закликами опозиції поступитися місцем адміністрації технократів, яка очолить центральноєвропейську країну до дострокових виборів, які відбудуться у вересні.

«Я вирішив попросити президента позбавити мене повноважень і залишити президентові простір, щоб спробувати разом із технократичним урядом стабільно та мирно привести Словаччину до демократичних парламентських виборів», — сказав він на телевізійній пресконференції.

Правляча коаліція втратила більшість у вересні минулого року, коли лібертаріанська партія SaS пішла з коаліції, а пізніше звинуватила уряд у тому, що він не робить достатньо, щоб допомогти людям із витратами на енергію, які минулого року досягли рекордного рівня в Європі.

Його уряд був повалений внаслідок грудневого вотуму недовіри після того, як коаліція не змогла домовитися про заходи щодо стримування впливу європейської кризи вартості життя.

Як і інші європейські держави, Словаччина надала домогосподарствам та компаніям платежі, щоб пом’якшити вплив високих цін на енергію та інфляцію.

Але суперечності між партіями практично паралізували політику країни, яка з моменту вторгнення росії активно підтримує Україну.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *