Президент ініціював визнання 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

По | 08.05.2023

8 травня. Todaysdays. Президент України Володимир Зеленський ініціював встановлення 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, повідомляє Todaysdays з посиланням на звернення глави держави.

Цитата

«Сьогодні я подав до Верховної Ради України законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років», — повідомив Зеленський.

Він наголосив, що «ми повертаємо нашій державі чесну історію без ідеологічних домішок». Адже саме 8 травня більшість народів світу згадує велич перемоги над нацизмом. Саме 8 травня світ вшановує памʼять усіх, чиї життя забрала та війна. Саме в цей день набрав чинності Акт про беззастережну капітуляцію вермахту.

«Ми ніколи не забудемо внесок українського народу в перемогу над нацизмом. І ми не дамо брехати, ніби перемога в тій війні могла відбутись і без участі якоїсь країни або народу. Як тоді ми разом знищували зло, так і зараз ми разом знищуємо аналогічне зло. На жаль, зло повернулося. Хоч агресор тепер інший, у нього та сама мета – поневолення або знищення. І як тоді ми спиралися на спільну силу вільних народів, так і зараз ми бʼємося проти зла разом із вільним світом, разом із вільною Європою. І ми переможемо! Буде день нашої перемоги – День перемоги України. Буде!», — йдеться у зверненні Президента.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День пам’яті та примирення: коли був започаткований та як відзначатимуть цього року в Україні та світі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *