Столтенберг: всі союзники по НАТО підтримують вступ України до Альянсу

По | 10.05.2023

10 травня. Todaysdays. Всі союзники по НАТО згодні з тим, що Україна стане членом альянсу. Про це заявив Генсек НАТО Йенс Столтенберг в інтерв’ю The Washington Post, пише Todaysdays.

Цитата

«Всі союзники по НАТО згодні з тим, що Україна стане членом альянсу. Усі союзники погоджуються, що Україна має право обирати власний шлях, що вирішувати не москві, а Києву.

І по-третє, усі союзники погоджуються, що двері НАТО залишаються відкритими. Тоді питання в тому — коли, і я не можу дати вам відповіді щодо цього», — сказав Столтенберг.

Деталі

Генсек НАТО зазначив, що Альянс зараз працює над тим, щоб допомогти Україні перейти від обладнання, доктрин і стандартів радянської епохи до доктрин і стандартів НАТО.

Також, Альянс наразі намагається зробити Збройні сили України сумісними з силами НАТО, а також допомогти країні у подальшому реформуванні та модернізації інститутів оборони та безпеки.

«Нагальне завдання зараз полягає в тому, щоб Україна переважала як суверенна, незалежна держава, тому що, якщо Україна не переможе, то немає подальшого питання для обговорення взагалі», — наголосив Столтенберг.

Крім цього, він зауважив, що НАТО має принципово два завдання у війні. Перше — це підтримка України, а друге — запобігання ескалації.

«Ми запобігаємо ескалації, абсолютно чітко даючи зрозуміти, що ми не є стороною конфлікту, і збільшуючи військову присутність у східній частині Альянсу», — сказав Генсек Альянсу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Румунії стартували навчання Сил спецоперацій Junction Strike 2023

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *