Зеленський підписав закон про День пам’яті та перемоги над нацизмом 8 травня: буде вихідний

По | 12.06.2023

12 червня. Todaysdays. Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про встановлення 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, повідомляється на сайті парламенту, пише Todaysdays.

Деталі

«12.06.2023 повернуто з підписом від Президента України», — ідеться у повідомленні про стан проходження документа.

8 травня офіційно буде вихідний день і День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Доповнення

Президент Володимир Зеленський раніше вніс до Верховної Ради законопроект, який встановлює 8 травня — Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, і підписав указ про встановлення в Україні 9 травня Днем Європи.

У пояснювальній записці до законодавчої ініціативи Глави держави йдеться, що з метою відновлення історичної правди та справедливості Україна як невід’ємна частина великої європейської родини має відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років разом з усією Європою і всім цивілізованим демократичним світом саме 8 травня.

Після ухвалення цього законопроекту та набуття документом чинності заходи вшанування жертв Другої світової війни, а також заходи з увічнення перемоги над нацизмом відбуватимуться в Україні саме 8 травня.

Крім того, в законопроекті пропонується встановити 8 травня святковим днем, в який робота не проводиться або ж якщо він придає на вихідний, то відбуватиметься перенос вихідного на наступний робочий день. Однак, ця законодавча норма почне діяти тільки після скасування воєнного стану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День пам’яті та перемоги над нацизмом: що зміниться та чому перемогу у Другій світовій війні відзначатимемо 8 травня

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *