ISW: Сі Цзіньпін не буде надавати путіну підтримку, яка потрібна рф для війни проти України

По | 21.03.2023

КИЇВ. 21 березня. Todaysdays. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що під час зустічі з президентом росії володимиром путіним глава Китаю Сі Цзіньпін запропонував більш стримане бачення двохсторонніх відносин, ніж те, якого очікував кремлівський диктатор, пише Todaysdays.

Деталі 

«Сі і Путін під час зустрічі 20 березня рекламували міцність китайсько-російських відносин, але в статтях, опублікованих 19 березня, запропонували різні тлумачення масштабу майбутніх відносин», — пише ISW.

Також в Інституті зазначають, що путін опублікував статтю, в якій стверджував, що рф і КНР «будують партнерство для формування багатополярного світового порядку всупереч колективному прагненню домінування Заходу та політиці подвійного стримування США проти Китаю і рф».

Своєю черго Сі запропонував менш агресивну головну мету для російсько-китайських відносин у своїй статті, в якій зазначив, що росія та КНР загалом прагнуть до багатополярного світового порядку, але не конкретно проти Заходу. Водночас Сі Цзіньпін зосередився на представленні Китаю як стороннього посередника у війні носії проти України, чий план переговорів «відображає єдність поглядів світової спільноти щодо подолання української кризи».

путін ж написав, що рф вітає готовність Китаю «відіграти конструктивну роль у врегулюванні кризи» щодо війни проти України, ймовірно, сподіваючись, що Сі займе таку ж агресивну риторичну лінію проти Заходу.

«Відмова Сі Цзіньпіна приєднати Китай до росії в геополітичному конфлікті, який путін передбачає із Заходом, є помітним відхиленням від оголошеного Китаєм «безмежного партнерства» з росією перед початком вторгнення в Україну», — зазначають в ISW та додають, що риторика Сі свідчить про те, що він «не схильний повністю надавати путіну економічну та політичну підтримку, необхідну рф для подолання невдач в Україні».

В Інституті наголошують, що путін і Сі запропонували дещо подібні бачення посилення китайсько-російського економічного партнерства, і цілком імовірно, що вони підпишуть двосторонні торговельно-економічні угоди, деякі з яких будуть спрямовані на полегшення схем ухилення від санкцій.

«Сі також запропонує більш конкретну пропозицію щодо врегулювання війни в Україні шляхом переговорів, хоча залишається незрозумілим, що означатиме його пропозиція і наскільки кремль сприйме її», — сказначають аналітики.

ISW долає, що також незрозумілими залишаються перспективи постачання Китаєм росії військової техніки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Візит Сі до москви забезпечує дипломатичне прикриття російських звірств — Блінкен

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *