КНДР зімітувала ядерну контратаку проти США та Південної Кореї: Кім Чен Ин спостерігав

По | 20.03.2023

КИЇВ. 20 березня. Todaysdays. Північнокорейський лідер Кім Чен Ин проконтролював навчання, що імітували ядерну контратаку проти США і Південної Кореї в якості попередження союзникам, які розширюють свої спільні військові навчання, пише Todaysdays з посиланням на Reuters.

Деталі

Північнокорейські навчання включали запуск ракети малої дальності, але — що незвично — ракета вилетіла із заглибленої шахти, що, на думку аналітиків, допоможе поліпшити швидкість і стабільність у майбутніх випробуваннях міжконтинентальних балістичних ракет.

Центральне телеграфне агентство КНДР заявило, що навчання в суботу та неділю були покликані посилити «здатність країни до військового стримування і ядерної контратаки», звинувативши Вашингтон і Сеул у «явній спробі розв’язати війну» проти неї.

Цитата

«Навчання також мали на меті продемонструвати нашу більш жорстку волю до реальної військової відповіді і надіслати сильніше попередження ворогу, який розширює свої військові навчання з метою агресії», — заявило ЦТАК КНДР.

Під час навчань балістична ракета, оснащена макетною ядерною боєголовкою, пролетіла 800 км, перш ніж вразити ціль за сценарієм тактичної ядерної атаки, повідомило ЦТАК. Аналітики кажуть, що це був запуск балістичної ракети малої дальності KN-23, але, на відміну від минулих випробувань, вихлопні гази двигуна, схоже, виходили з обох боків у момент зльоту, що може означати, що була використана шахтна установка.

«Досі Північна Корея віддавала перевагу мобільним пусковим установкам для всього, від БРПЛ до навіть величезних МБР, але, з огляду на поганий стан доріг і систем, було важко гарантувати стабільність ракети під час реальних операцій. Останній запуск, можливо, слугуватиме випробуванням для майбутніх запусків більших ракет, таких як МБР «Хвасонг-17″ з шахти», — зазначив Ян Ук, науковий співробітник Інституту політичних досліджень «Асан» в Сеулі.

Кім Чен Ин заявив, що навчання покращили військову спроможність армії і закликав військових бути готовими до будь-якої «негайної і нищівної ядерної контратаки в будь-який час».

«Ядерні сили КНДР будуть рішуче стримувати, контролювати і керувати необдуманими кроками і провокаціями ворога завдяки своїй високій бойовій готовності, а також без вагань виконуватимуть свою важливу місію в разі виникнення будь-якої небажаної ситуації», — додав Ин.

Контекст

Південна Корея і Японія повідомили про запуск північнокорейської балістичної ракети малої дальності біля східного узбережжя минулої неділі. Це стало останнім етапом у серії ракетних випробувань за останні тижні. Цього місяця союзники проводили навчання, у тому числі повітряні і морські навчання за участю американських бомбардувальників B-1B. Північна Корея різко відреагувала на спільні військові навчання Південної Кореї і США, назвавши їх репетицією вторгнення проти неї. 

Окрім того, сьогодні військово-морські сили і морська піхота США і Південної Кореї розпочнуть свої перші за п’ять років масштабні навчання з висадки десанту Ssangyong, які триватимуть два тижні, до 3 квітня. Минулого місяця обидві країни провели навчання, що імітували ядерну атаку Північної Кореї, на тлі прагнення президента Південної Кореї Юн Сок Йоля до більшої довіри до американських сил розширеного стримування — їхнього військового потенціалу, особливо ядерних сил, для стримування нападів на своїх союзників.

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин 11 березня наказав військовим активізувати навчання зі стримування та реагування на «справжню війну».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КНДР заявила, що робить кроки для стримування «провокацій» з боку США та Південної Кореї

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *