Мінкульт посилив вимоги для виїзду за кордон артистів-чоловіків

По | 21.03.2023

21 березня. Todaysdays. Міністерство культури та інформаційної політики може сприяти у виїзді за кордон митців лише за наявності військово-облікових документів. Про це ідеться у заяві МКІП, пише Todaysdays.

Цитата

«Міністерство культури та інформаційної політики може надавати митцям, творцям, художникам, артистам, музикантам й журналістам листи сприяння щодо перетину кордону, якщо вони належать до сфери культури й інформації й мають за мету виїзду захист і популяризацію інтересів держави України на міжнародній арені, з обов’язковим поверненням у країну. Наголошуємо, що сприяння МКІП у перетині державного кордону можливе лише за наявності відповідних документів, зокрема військово-облікових», — йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що з метою запобігання випадкам зі зловживанням, таких, наприклад, як з Андрієм Щегелем та режисером Тарасом Голубковим, МКІП разом з правоохоронними органами було змушене ініціювати посилення вимог для виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

«Єдиним додатковим документом до попереднього переліку обов’язкових документів, які потрібно надати МКІП для підготовки листа сприяння щодо перетину кордону, стала вимога пред’явити військово-облікові документи. Ці документи мають бути у кожного чоловіка призовного віку згідно з законом, а їх відсутність — є порушенням українського законодавства», — зазначається в повідомленні.

У МКІП підкреслили, у випадку камерного хору «Воскресіння» (Івано-Франківськ) у трьох осіб зі списку, поданого до МКІП, були відсутніми військово-облікові документи згідно з вимогами українського законодавства. На зауваження щодо відсутності цих документів організацією не було надано вичерпного переліку потрібних документів. У такому разі сприяння на виїзд не надається.

Доповнення

Після історії з виїздом коміка у Мінкульті вказали, що «з метою запобігання подібним наступним ситуаціям, МКІП разом з правоохоронними органами буде ініціювати посилення відповідальності за порушення правил виїзду та повернення до України чоловіків призовного віку».

Міністерство повідомило, що на затвердження уряду подано більш жорсткий порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку.

Згодом Мінкульт заявив про велику кількість звернень від артистів залишити можливість виїзду за кордон.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *