ЄС і Україна визнаватимуть та виконуватимуть судові рішення одне одного: про які справи йдеться

По | 24.04.2023

24 квітня. Todaysdays. Рада ЄС погодилась встановити договірні відносини з Україною в межах Гаазької конвенції. З 1 вересня 2023 року ЄС та наша країна визнаватимуть й виконуватимуть судові рішення у цивільних або комерційних справах один одного, що сприятиме міжнародній торгівлі. Про це повідомила пресслужба Ради ЄС, пише Todaysdays.

Деталі

Рада ЄС погодилася встановити договірні відносини з Україною в межах Гаазької конвенції про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах. Так звана Конвенція про судові рішення була укладена 2 липня 2019 року. У 2022 році Україна її ратифікувала, згідно з угодою, договірні відносини між Україною та ЄС будуть встановлені 1 вересня 2023 року, якщо жодна з них не заперечуватиме.

Цитата

«З цим рішенням визнавати та виконувати рішення один одного — зв’язки між ЄС та Україною лише зміцняться», — зазначив міністр юстиції Швеції Гуннар Стрьоммер.

Як повідомила пресслужба Ради ЄС, держави-члени Європейського Союзу вважають, що немає фундаментальних перешкод, пов’язаних з незалежністю та ефективністю судової системи, боротьбою з корупцією чи дотриманням основних прав, що могли б перешкодити ЄС вступити в договірні відносини з Україною.

«Таким чином, сьогоднішнє рішення відкриває шлях для вступу ЄС у договірні відносини з Україною відповідно до Конвенції про судові рішення. Це сприятиме визнанню та виконанню судових рішень ЄС та України у цивільних та комерційних справах, що робить його важливим інструментом сприяння міжнародній торгівлі», — зазначається в повідомленні пресслужби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чехія має домагатися початку переговорів про вступ України до ЄС — президент країни

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *