Як вступити до вишу із закордонним атестатом — відповідь Міносвіти

По | 29.04.2023

КИЇВ. 29 квітня. Todaysdays. У разі завершення навчання у школі за кордоном і бажання навчатися в українському університеті іноземний атестат потрібно буде визнати в Україні впродовж року. На національний мультипредметний тест же можна зареєструватися з будь-яким набором документів. Про це сказав заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі телемарафону, пише Todaysdays.

Цитата

«Реєструватися на НМТ можна з будь-яким набором документів, тобто це може бути і паспорт, і навіть ідентифікаційний код — це для тих осіб зроблено, які на тимчасово окупованих територіях, або у яких, можливо, документи втрачені. Якщо випускник закінчив школу, наприклад, у Польщі, у нього є польський документ про освіту, то після вступу до закладу вищої освіти України протягом одного року можна подати на визнання до державного підтриємства «Інформаційно-іміджевий центр» свій атестат про повну загальну середню освіту, його визнати — і жодних проблем не буде», — сказав Вітренко.

Деталі

Що стосується кількості зарежстрованих на НМТ наразі, то, за словами заступника міністра, «відповідно до останніх статистичних даних, зареєструвалися для складання НМТ 243 тисячі абітурієнтів, із них зареєструвалися в Україні 220 тисяч і майже 23 тисячі зареєструвалися за кордоном».

Що стосується розбивки по предметах, то, з його слів, на третій предмет найбільше зареєструвалися на історію — 133 тисячі, далі у списку іноземна мова — близько 80 тисяч.

Нагадаємо

Понад 7 тис. учасників національного мультипредметного тесту мають доопрацювати персональні дані та недоліки у персональному кабінеті.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *