Кулеба наголосив, що «тривалий мир» неможливий без українського Криму

По | 13.04.2023

13 квітня. Todaysdays. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що «налагоджений і тривалий мир» може бути лише за умови відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом. Якщо росія збереже контроль над півостровом, то використає його для нового вторгнення, пояснив він під час виступу на першій Чорноморській безпековій конференції Міжнародної Кримської платформи у Бухаресті, передає Todaysdays.

Цитата

«Якщо історія останнього століття і останніх десятиліть може нас чомусь навчити, то це тому, що світ потребує справжнього миру, а не умиротворення. Реальний мир означає відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах. Він означає, що кримські татари матимуть безпечну батьківщину в українському Криму, а у Чорному морі будуть присутні зерновози, а не військові кораблі. Світ, яким керує міжнародне право, а не сила, — от, що означає реальний мир», — заявив Кулеба.

За словами міністра, досягти «тривалого і налагодженого миру» можна завдяки «Формулі миру», яку презентував Президент Володимир Зеленський», її реалізація «відповідає не лише інтересам України, а й всієї Європи та світу». Водночас Кулеба попередив: якщо не звільнити Крим від російських загарбників, країна-агресор використає його для нового вторгнення.

«Якщо росія збереже за собою Крим, то щойно вона відновить сили, знову використає його як плацдарм для нового вторгнення в Україну і встановлення повного контролю над Чорним морем. Ми не допустимо цього. Саме тому ми звільнимо кожен клаптик нашої території, і кожного нашого громадянина. Тому ми закликаємо до демілітаризації Чорного моря, щоб країни, які поділяють контроль над морем могли торгувати, подорожувати та жити вільно, без страху російських кораблів», — підсумував він.

Нагадаємо

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що тимчасово окуповані Сімферополь, Донецьк та Луганськ «нічим не відрізняються від інших українських міст», і будуть знову під контролем України, як це стало з Херсоном.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *