Лубінець звернувся до ООН та Червоного Хреста з проханням засудити та покарати винних у жорстокій страті українського військового

По | 12.04.2023

12 квітня. Todaysdays. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся з листами до Верховного Комісара ООН з прав людини, Моніторингової місії ООН в Україні, Генерального Секретаря ООН, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, аби зробити все можливе, щоб винні у жорстокій страті українського військового понесли покарання за кожен воєнний злочин, передає Todaysdays.

Цитата

“Я, як Омбудсман України, звернувся з листами до Верховного Комісара ООН з прав людини, Моніторингової місії ООН в Україні, Генерального Секретаря ООН, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, зробити все можливе, аби винні понесли покарання за кожен воєнний злочин! А також, щоб цей випадок окремо був зафіксований у всіх звітах міжнародних організацій. Вимагаю, щоб питання негідної поведінки щодо військовополоненого було окремо розглянуто на майданчику Комітету ООН з прав людини”, – заявив Лубінець.

Деталі

Він додав, що також це відео розіслав всім колегам — омбудсманам світу з проханням, щоб вони у своїх країнах продовжували лобіювати питання підтримки України. А також для того, щоб парламенти їхніх країн визнавали росію країною-терористкою, а російську агресію — геноцидом українського народу, а росію виключили з усіх міжнародних організацій, як це зробила Європейська мережа національних інституцій з прав людини ENNHRI, виключивши Уповноважену з прав людини в рф тетяну москалькову.

Водночас Лубінець пояснив, що цей “контент” направлений для внутрішньої аудиторії, щоб посилити у російському суспільстві антиукраїнські наративи.

Омбудсман додає, що такі накази про «хрещення кров’ю», які стосуються жорстокої страти українських військових, вірогідніше, віддають російські командири своїм підлеглим, щоб ті вчиняли подібні дії й знімали все на камери.

Також це елемент залякування своїх військових, у першу чергу, щоб вони не здавалися в український полон і думали, що з ними будуть вчиняти так само. А також як компромат, що шляху назад уже немає і вести цю загарбницьку війну доведеться до кінця, пояснює Уповноважений.

Контекст

У мережі напередодні з’явилося відео, на якому російські військові наживо відрізають голову українському військовополоненому.

Військово-політичне керівництво України відреагувало на інцидент, запевнивши, що всі винні будуть покарані та понесуть відповідальність.

Тим часом, CNN виявило ще відео, де рашисти жорстоко страчують українських військових.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *