Мінкульт розкритикував Festival Arsmondo Slave: звеличує культуру росії, яка є країною-агресором

По | 22.04.2023

22 квітня. Todaysdays. Міністерство культури та інформаційної політики виступає за неприпустимість наративів про слов’янські народи на фестивалі на Festival Arsmondo Slave. У МКІП вказують, що фестиваль просуває і звеличує культуру росії, яка є країною-агресором, передає Todaysdays.

Деталі

У МКІП вказали, що Festival Arsmondo Slave позиціонує себе як слов’янський фестиваль, де українці виступатимуть разом з росіянами та білорусами.

«Подібні акценти в програмі можуть бути свідченням дуже прикрого ігнорування причин, масштабів і наслідків російської агресії в Україні. Зараз, коли Україна потерпає від жорстокої навали росії та білорусі, ми вважаємо недоречним фестиваль на тему слов’янських народів, а також використані для опису концепції фестивалю терміни, що повторюють наративи російської пропаганди й співзвучні з ідеєю «руского міру», — ідеться у заяві.

У МКІП підкресилил, що «програма фестивалю зміщує акценти з найбільшої війни на європейському континенті за останні майже 80 років після другої світової війни та натомість фокусується на нейтральних темах».

«Фестиваль просуває і звеличує культуру росії, яка є країною-агресором, майже не представляючи українську що є абсолютно недоречним і неприйнятним в часи війни», — сказано у заяві.

У МКІП нагалосили, що фестиваль, як важлива міжнародна подія, має стати нагодою для публічного засудження російської агресії, сприяння зупиненню агресії російської федерації та висловлювання підтримки Україні. Бо перемога України – це спокій та мир в Європі, а перемога Росії це темні часи диктатури та антигуманізму.

«Також звертаємо увагу на українських учасників фестивалю, які, виходить, такий наратив підтримують і тому нам важко пояснити і собі, і міжнародним партнерам, як таке можливо», — додали у відомстві.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *