Посольство Китаю видалило скандальний коментар про пострадянські країни

По | 24.04.2023

24 квітня. Todaysdays. Посольство Китаю у Франції видалило стенограму суперечливого інтерв’ю, у якому його посол поставив під сумнів суверенітет держав колишнього Радянського Союзу, коментарі, які викликали гнів у Європі, інформує Bloomberg, пише Todaysdays.

Деталі

Як повідомляється, посольство спочатку опублікувало повну стенограму коментарів посла Лу Шає китайською та французькою мовами у своєму офіційному обліковому записі WeChat у понеділок вранці. Однак до полудня за пекінським часом стенограму було видалено, а посилання вказували, що вміст «видалено автором». Інтерв’ю також не опубліковано на офіційному сайті посольства, пише агентство.

Контекст

В інтерв’ю французькій телекомпанії LCI, яке вийшло в ефір у п’ятницю, Лу сказав, що деякі «країни колишнього Радянського Союзу» не мають ефективного статусу згідно з міжнародним правом.

Ці коментарі розлютили країни Балтії Естонію, Латвію та Литву, які заявили, що викличуть китайських дипломатів у свої столиці, щоб пояснити заяву Лу. Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель назвав цю заяву «неприйнятною».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *