Захід не мав стратегії щодо Чорного моря, на відміну від росії — Кулеба

По | 13.04.2023

13 квітня. Todaysdays. На Заході не було розроблено Чорноморської стратегії, коли у росії вона завжди була, заявив міністр закордонних справ України під час виступу на першій Чорноморській безпековій конференції Міжнародної Кримської платформи у Бухаресті, і додав, що «настав час» розробити комплексну мережу безпеки для всіх націй регіону, передає Todaysdays

Цитата

«На жаль, я вважаю, що на Заході не було Чорноморської стратегії, а в росії вона завжди була – агресивна, реваншистська і варварська… У росії була стратегія. Кожного разу росія діяла, коли Захід сумнівався. Коли через страх були зачинені двері НАТО перед Україною та Грузією у 2008 році, росія швидко відповіла нападом на обох. росія перетворювалася на маніяка, але деякі лідери вирішили, що найкраща стратегія — це продовжувати робити маніяка щасливим, у тому числі тримати його потенційних жертв беззахисними», — наголосив Кулеба.

Деталі

За його словами, російська агресія «розбила безпеку» регіону на основні частини, які «потрібно зібрати воєдино».

«Багато з нас думали, що 21-е століття буде століттям миру, розвитку та співпраці. На жаль, росія пішла протилежним шляхом і прийшла в 19-е століття. Зараз посеред Європи кровоточить рана, темний і сюрреалістичний час. Але, як кажуть, темні часи породжують добрих людей», — продовжив Кулеба.

Міністр подякував країнам-партнерам за допомогу Україні, відзначивши, що вони мають «багато світла, мужності та сили». Він заявив, що на сьогодні утворилася спільнота, «об’єднана не лише спільними цінностями, а й здоровим глуздом і спільним морем».

«Ми всі хотіли бути територією миру та процвітання, а не зоною війни. Чорне море відіграє важливу роль у тому, щоб уся Європа була мирною та орієнтованою на майбутнє», — підсумував він.

Нагадаємо

У Бухаресті розпочалася перша Чорноморська безпекова конференція Міжнародної Кримської платформи.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *