Глава МЗС вперше в історії України відвідав інавгурацію президента Нігерії

По | 29.05.2023

29 травня. Todaysdays. Дмитро Кулеба став першим міністром закордонних справ України, який відвідав інавгурацію африканського лідера. Про це повідомив глава зовнішньополітичного відомства перебуваючи з офіційним візитом у столиці Нігерії Абуджі, пише Todaysdays з посиланням на МЗС.

Цитата

«Як перший міністр закордонних справ України, який відвідує інавгурацію африканського лідера, сьогодні мав честь перебувати на інавгураційній церемонії Президента Нігерії в Абуджі. Бажаємо Президенту Болі Ахмеду Тінубу великих успіхів і розраховуємо на розвиток міцних відносин на засадах взаємоповаги та спільних інтересів», — зазначив Кулеба.

Доповнення

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розпочав африканське турне 22 травня — з візиту до Марокко. За його словами, це перший візит міністра закордонних справ України до країни з часу встановлення двосторонніх відносин. 

24 травня він прибув до Ефіопії, де провів переговори з головою Африканського Союзу Азалі Ассумані, який підтвердив рішучість України пожвавити відносини з африканськими державами на основі взаємоповаги та вигоди та Прем’єр-міністром Ефіопії Абієм Ахмедом, на якій дипломати домовились про створення міжурядової економічної комісії.

Під час візиту до Мозамбіку, в Мапуту, був прийнятий Президентом Мозамбіку Філіпе Ньюзі та провів переговори із міністеркою закордонних справ та співробітництва Мозамбіку Веронікою Макамо. Українська сторона висловила готовність  включити Мозамбік в перелік країн, які отримують українські зернові в рамках гуманітарної ініціативи Президента Зеленського «Grain From Ukraine».

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в Instagram розповів, що в кремлі «уважно стежать» за його візитом до Африки, а глава мзс рф сергій лавров готує турне до країн континенту по його слідах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба привітав Африканський Союз з 60-ю річницею створення та закликав підтримати українську «формулу миру»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *