ЄС обговорить довгострокову підтримку України та міжнародний трибунал щодо рф — Боррель

По | 12.05.2023

12 травня. Todaysdays. Міністри закордонних справ Євросоюзу під час неформальної зустрічі у Стокгольмі у Швеції обговорять підготовку довгострокової програми підтримки України та міжнародний трибунал щодо злочинів росії. Про це повідомив Верховний представник ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель на брифінгу, передає кореспондент Todaysdays.

Деталі

Головний дипломат ЄС зазначив, що на неформальній зустрічі міністри підтримають «Формулу миру» президента Володимира Зеленського та внесуть пропозиції щодо притягнення до відповідальності винних у російських злочинах в Україні.

«Я особисто та багато держав-членів підтримаємо ідею інтернаціоналізації трибуналу. Ми маємо шукати швидкі рішення, які були б практичними і готовими до використання», — зауважив він.

Крім цього, Боррель наголосив, що очільники МЗС країн-членів ЄС готують багаторічну підтримку України, яка буде спрямована «не просто на повсякденну битву, а на довгий термін».

Цитата

«Ми продовжуємо підтримувати Україну, і робимо це довгостроково, не просто забезпечуючи боєприпасами для завтрашнього бою, а дивлячись на середньострокову перспективу і готуючи багаторічну підтримку України», — заявив він.

Нагадаємо

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель звернувся до російського диктатора володимира путіна, заявивши, що не варто очікувати «втоми» Заходу від війни.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *