Іспанія дала зрозуміти, що під час головування у Раді ЄС зосередиться на підтримці України — Блінкен

По | 11.05.2023

КИЇВ. 11 травня. Todaysdays. Іспанія дала зрозуміти, що підтримка України буде центральним напрямком її майбутнього головування в Раді Європейського Союзу, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен за підсумками переговорів з головою МЗС Іспанії Хосе Мануелем Альбаресом у Вашингтоні, пише Todaysdays.

Цитата

«Іспанія чітко дала зрозуміти, що постійна підтримка України — і принципів, що лежать в основі Статуту Організації Об’єднаних Націй, включаючи повагу до національного суверенітету та територіальної незалежності, — буде в центрі уваги її майбутнього головування в Раді Європейського Союзу. Це лише один із багатьох способів, якими Іспанія демонструє лідерство у згуртовуванні союзників та партнерів навколо наших спільних інтересів та спільних цінностей», — сказав Блінкен.

Міністр Альбарес, своєю чергою, зауважив, що «Іспанія з першого дня засудила незаконну та необґрунтовану агресію росії щодо України».

«Щодо ситуації в Україні, я обговорив із держсекретарем Блінкеном беззастережну підтримку цієї країни з боку Іспанії доти, доки це необхідно. Ми підтримуємо Україну у її захисті від порушення її територіального суверенітету. Це буде — ми підтримуватимемо це доти, доки мир знову не прийде до кордонів України і Україна не зможе відновити повний суверенітет», — зазначив Альбарес.

«Ми підтримали 10 пакетів санкцій ЄС щодо росії. Ми підтримали використання Європейського фонду миру для закупівлі зброї для України. Ми були зі США, щоб зустрітися з Міжнародним кримінальним судом для судового переслідування за воєнні злочини в Україні, і ми маємо поліцейських з нашої наукової поліції в Україні, які допомагають збирати докази. Ми надали найбільший пакет гуманітарної допомоги, колись наданий Іспанією іншій країні. Ми прийняли 170 000 українських біженців відповідно до особливого закону, і ми, звичайно, готові прийняти більше, якщо ця прикра гуманітарна катастрофа продовжиться. Ми надали Україні військову техніку, зокрема, танки «Леопард», зенітні батареї», — сказав він.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *