Кримські татари виступають за національно-територіальну автономію Криму — Чубаров

По | 24.05.2023

24 травня. Todaysdays. Після перемоги України у російсько-українській війні Крим має стати національно-територіальною територією, яка назавжди залишиться невід’ємною частиною України. Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час конференції в Європарламенті на тему «Кримські татари після лютого 2022 року» у Брюсселі, передає кореспондент Todaysdays.

Цитата

«Щодо статусу звільненого Криму у складі Української держави… Єдина позиція кримсько-татарського народу, яка полягає в тому, що утворена на території Кримського півострова Автономна Республіка Крим та м. Севастополь підлягає трансформації у національно-територіальну автономію, яка залишатиметься назавжди невід’ємною складовою частиною України і здійснювати повноваження, визначені Конституцією України», — наголосив Чубаров.

Деталі

Він підкреслив, що на етапі останніх приготувань України до вступу в Європейський Союз важливо, щоб українські політики та суспільство «усвідомлювали універсальність цінностей і принципів демократії», на основі яких має розвиватися Україна.

«Маємо розвивати незалежну демократичну Українську державу, у якій і корінні народи, при цьому нагадаю, що в Україні всі три корінні народи — кримські татари, караїми та кримчаки — сформувалися на території Криму, щоб вони нарешті отримали не декларативні, а реальні політичні, правові й економічні гарантії щодо свого збереження та розвитку», — констатував Чубаров.

Крім цього, голова Меджлісу закликав міжнародне співтовариство затвердити комплекс заходів, «які виключали б гіпотетичну можливість реваншу москви» після закінчення війни. Він додав, що, на його дуку, головним завданням стане притягнення до відповідальності «військових і цивільних посадових осіб росії, пропагандистів, інших злочинців зі складу збройних сил і окупаційних адміністрацій, винних у скоєнні насильства і вбивств на території України».

«Ми впевнені, що незабаром Крим буде звільнено від російських загарбників, державний суверенітет України буде відновлено у межах міжнародно визнаних кордонів. Впевнені також, що російсько-українська війна завершиться кардинальним переформатуванням світової конструкції міжнародної безпеки, що забезпечуватиме мирний розвиток людської цивілізації», — підсумував Чубаров.

Нагадаємо

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що завершенням російсько-української війни має стати не лише відновлення України, а й створення механізмів покарання росії як держави, оскільки «непокаране зло має властивість повертатися».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *