Навчання українських пілотів на F-16 не робить НАТО стороною конфлікту — Столтенберг

По | 23.05.2023

23 травня. Todaysdays. Навчання українських пілотів на американських винищувачах F-16 не робить країн-членів НАТО стороною конфлікту. Про це заявив Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг під час брифінгу, передає кореспондент Todaysdays.

Цитата

«Україна має право на самооборону, вони захищаються. А право на самооборону прописано в статуті ООН. Ми допомагаємо Україні реалізувати це право, щоб допомогти їм захистити права ООН, міжнародне право від агресивної війни. Це не робить НАТО та союзників по НАТО частиною конфлікту», — констатував Генсек.

Деталі

Він також привітав рішення союзників НАТО, у тому числі Німеччини, розпочати навчання українських пілотів. Столтенберг додав, що це свідчить про «готовність підтримувати Україною і бути готовими робити це довгостроково».

«Я залишу це окремим союзникам — оголосити, коли саме вони почнуть навчання. З оголошенням, зробленим президентом Байденом на цих вихідних, США, звичайно, є основним постачальником, наприклад, F-16, і вони також чітко оголосили, що розпочнуть навчання. Це важливий крок, який частково дозволить нам на якомусь етапі поставити винищувачі», — сказав Генсек.

Нагадаємо

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що військові навчання українських пілотів на винищувачах F-16 ще не розпочаті, наразі триває процес підготовки людей.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *