Посол закликав українців 8 травня не відвідувати радянських меморіалів у Берліні

По | 06.05.2023

6 травня. Todaysdays. Дипломатам та громаді вдалось відстояти український прапор — у Берліні не заборонятимуть використовувати синьо-жовтий стяг на 8 та 9 травня. Про це повідомив посол України у Німеччині Олексій Макеєв і одразу ж закликав представників української громади 8 травня не йти до радянських пам’ятників, передає Todaysdays.

Деталі

«Останні декілька днів українські дипломати та крута українська громада боролися за український прапор, що його не прирівнювали з прапором держави-агресора, держави-теориста. І ми цю боротьбу виграли. Український прапор дозволено», — сказав Макеєв.

За словами посла, учора увечері він мав довгу розмову з керівництвом поліції Берліна і саме активність української громади дозволила переконати правоохоронців не оскаржувати рішення суду, за яке боролись українці.

Крім того, Макеєв заявив, що 8 травня у день памʼяті та примирення вирішив не ходити до радянських меморіалів.

«Я вшаную памʼять українців, які боролися з нацизмом, «тихим» покладанням квітів до центрального німецького меморіалу пам’яті «жертв війн і тиранії» Neue Wache, відвідаю Рейхстаг, де з депутатами демократичних фракцій підійду до «графіті», зроблених українськими воїнами у травні 1945 року, а ввечері візьму участь у ході пам’яті української громади.Закликаю вас не відвідувати радянських меморіалів та приєднатися до ходи памʼяті. З українськими прапорами!» — резюмував посол.

Раніше

Берлінський адміністративний суд дозволив використання українських прапорів на вшануванні пам’яті загиблих воїнів у Другій світовій війні, використання російських прапорів надалі залишається під забороною.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *