Посольство США відреагувало на черговий саботаж москви зернової угоди

По | 26.05.2023

26 травня. Todaysdays. Посол США в Україні Бріджит Брінк в Twitter назвала «явним порушення зобов’язань» росіянами блокування порту «Південний», куди наразі не можуть зайти 28 кораблів, пише Todaysdays.

Цитата

«Після неодноразових погроз вийти з Чорноморської зернової ініціативи тепер Росія відмовляється дозволити жодному з 28 кораблів вхід до порту Південний, одного з трьох портів, визначених угодою для експорту продовольства. Це явне порушення її зобов’язань. росія повинна припинити перешкоджати діяльності цієї життєво необхідної ініціативи», — повідомила Бріджит Брінк.

Доповнення

Днем раніше, як повідомляв Todaysdays, в Державному департаменті США назвали “явним порушенням” Чорноморської зернової ініціативи те, що росія намагається перешкоджати морському трафіку з українським зерном у одному з трьох обумовлених угодою морпортів. Про це заявив під час пресбрифінгу в Вашингтоні речник Державного департаменту США Метью Міллер. Він зазначив, щоз самого початку, відколи “висохли чорнила” на вперше укладеній зерновій угоді, росія почала скаржитися та відкрито перешкоджати їй.

Після того, як минулого тижня росія знову погодилася продовжити ініціативу щодо чорноморського зерна, москва знову пригрозила закінченням терміну дії угоди, якщо західні держави не виконають її вимоги щодо скасування певних санкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: росія маніпулювала термінами по продовженню «зернової угоди» під час переговорів — посол

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *