Президент доручив розробити Національний план із запобігання злочинності

По | 12.05.2023

12 травня. Todaysdays. В Україні буде розроблено та впроваджено в дію Національний план із запобігання (превенції) злочинності. Про це йдеться у затвердженому Президентом України Комплексному стратегічному плані реформування органів правопорядку як частини сектору безпеки і оборони України на 2023 – 2027 роки, пише Todaysdays.

«Розроблення, затвердження та введення в дію Національного плану із запобігання (превенції) злочинності, розрахованого на три роки, на підставі якого за активної участі громадянського суспільства приймаються щорічні регіональні та місцеві програми запобігання (превенції) злочинності. Утворення міжвідомчої Координаційної ради з питань реалізації політики запобігання (превенції) злочинності», — йдеться у стратегії.

Додається, що кожного року відбуватиметься визначення пріоритетних напрямів протидії злочинності залежно від її стану, структури, динаміки і тенденцій.

Крім того, в документі закладено напрям з «розвиток альтернативних заходів вирішення кримінально-правових конфліктів (diversionary measures, transactions)». Заходи застосовуватимуться на досудовій стадії кримінального провадження під час розслідування окремих видів кримінальних правопорушень, насамперед фінансового характеру. Також планується запровадження відновного правосуддя (це підхід до реагування на протиправну поведінку та вчинення злочинів, який враховує баланс інтересів потерпілої особи, правопорушника та громади – ред.), а також удосконалення правового регулювання інститутів звільнення від кримінальної відповідальності, покарання, пробації, угод про примирення і медіації в межах кримінального провадження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні запровадять віктимологічне опитування населення

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *