Україна готова обговорити мирні ініціативи інших країн, але мають бути дотримані два принципи — Кулеба

По | 12.05.2023

12 травня. Todaysdays. Україна готова обговорювати мирні формули та ініціативи інших держав, але у них має бути дотримано двох фундаменатльних принципів. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на пресконференції у Гватемалі, пише Todaysdays.

Цитата

«Якщо ви хочете висунути власну формулу чи ініціативу, ми готові це обговорити, якщо ваша ініціатива поважає два принципи. Перший — ваша ініціатива не повинна пропонувати територіальні поступки України росії. Другий — ваша ініціатива не повинна призвести до замороженого конфлікту замість миру», — сказав Кулеба.

Міністр наголосив, що «ці два принципи є дуже фундаментальними, і я прошу всі країни регіону поважати їх у своїх міркуваннях».

«Ми цінуємо кожне зусилля, спрямовані на припинення цієї війни. Ми вважаємо, що найкращий спосіб зробити це – імплементувати формулу миру Президента Зеленського», — зазначив Кулеба.

Доповнення

Останнім часом з низки країн лунають заклики до переговорів. Президент Колумбії, до прикладу, закликав до мирних переговорів росії та України вже зараз.

Мирним посередником позиціонує себе, зокрема, і Китай. Про важливість переговорів заявляли і в Бразилії.

Президент Володимир Зеленський торік восени представив 10 пунктів формули миру.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *