Україна посилить співпрацю з Великобританією для швидшого переходу на зелену енергетику

По | 13.05.2023

КИЇВ. 13 травня. Todaysdays. Заступник міністра енергетики Ярослав Демченков провів онлайн-зустріч з представниками Міністерства енергетичної безпеки та вуглецевої нейтральності Великої Британії та Посольства Великої Британії в України. Під час зустрічі вони обговорили розширення партнерства між країнами у сфері зеленої енергетики, зокрема в межах Координаційної групи з надання допомоги енергосектору України G7+. Про це повідомляє Міненерго у Facebook, пише Todaysdays.

Цитата 

«Електроенергія буде найефективнішим енергоносієм для кліматично дружньої економіки. Майбутнє нашої країни — за чистою ядерною та відновлюваною енергетикою. Зелена трансформація може бути успішною в тому разі, якщо буде залучено достатньо приватного капіталу, тому зараз важливо активно комунікувати плани з відновлення та реформування сектору. Звісно, необхідна також потужна державна підтримка, доступність фінансування, гарантій та технологій», — зазначив Ярослав Демченков під час зустрічі. 

Деталі 

Учасники онлайн-зустрічі обговорили плани щодо зростання встановленої потужності вітро- та сонячної генерації, реалізації проєктів з виробництва зеленого водню та локалізації в Україні виробництва необхідного обладнання. 

Україна має плани до 2050 року збільшити частку відновлюваної генерації у загальному енергоміксі до 50%.

Доповнення

Також заступник міністра зазначив, що сучасна трансформована енергетична система є ключем до досягнення кліматичних цілей та перетворення України в енергетичний хаб Європи. За його словами, збільшення використанні відновлювальних ресурсів стане поштовхом для розвитку інших секторів економіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна продовжує експорт електроенергії до двох країн

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *