Через війну в Україні понад 30 дітей пережили ампутацію кінцівок – МОЗ

По | 01.06.2023

1 червня. Todaysdays. Через війну в Україні наразі у 31 дитини було ампутовано кінцівки. Про це журналісту Todaysdays повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.

Цитата

«У нас на сьогодні 31 дитина з ампутацією кінцівок (через війну — ред.) – це верхні та нижні кінцівки. Протезування — це юрисдикція Міністерства соціальної політики. МОЗ надає медичну допомогу та реабілітацію. Якщо говорити про дітей, то в принципі проблем з закладами охорони здоров’я в Європі, США немає. Вони дітей досить швидко беруть на протезування», — розповів Дубров.

Він зауважив, що потрібно розуміти, що дитина росте й через певний період потрібно змінювати протези.

Уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼя Герасимчук повідомила журналісту Todaysdays, що з 992 поранених дітей у 3% була ампутація певних частин тіла.

«З усіх дітей, які були поранені, — 3% — це діти, які отримали ампутацію. Але не всі діти отримали ампутацію ноги, руки, хтось отримав ампутацію пальців, там не протезується», — сказала Герасимчук.

Окрім того, Дубров повідомив, що понад 14 тисяч дітей з початку року пройшло цикли фізичної реабілітації.

Доповнення

31 травня Президент України Володимир Зеленський узяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини, який протидіятиме злочинам росії проти українських дітей.

Офіс Генпрокурора повідомляв, що станом на ранок 1 червня 2023 року більше ніж 1476 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії рф. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів 484 дитини загинули та понад 992 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *