Китай може відігравати важливу роль у встановленні миру в Україні — Зеленський

По | 03.06.2023

3 червня. Todaysdays. Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю The Wall Street Journal заявив, що Китай може відігравати важливу роль у встановленні миру, передає Todaysdays.

Цитата

«Я б не хотів, щоб така країна (Китай, — ред.) стояла осторонь і дивилася, як люди вмирають. Якщо ти великий, ось що означає національна велич. Це не картина, і не музей — це справжня кривава війна», — заявив президент.

Деталі

Зеленський зазначив, що Китай «більший і могутніший за росію, і може відігравати важливу роль у встановленні миру» в Україні. Як пише WSJ, Пекін не засудив вторгнення росії та звинуватив Сполучені Штати та їхніх союзників у війні, однак намагався включитися в дипломатію, спрямовану на мир.

Українська сторона заявила, що «готова прислухатися» до думки Китаю, але «не погодиться на жодну пропозицію, яка передбачає поступку території». За словами Зеленського, під час телефонної розмови з лідером Китаю Сі Цзіньпіном він закликав не постачати росії зброю чи інші технології. Сі у відповідь зазначив, що Китай не постачає озброєння рф.

Також президент розповів про прагнення скликати саміт, щоб обговорити «Формулу миру» з 10 пунктів, яка передбачає виведення російських військ з території України. У рамках цього країна працює над тим, щоб отримати підтримку з боку таких країн, як Китай, Індія та Бразилія, які підтримують дружні відносини з росією й після повномасштабного вторгнення.

«(президент росії володимир, — ред.) путін повинен знати, що люди йому не подадуть руку, що він більше не сидить за столом із серйозними країнами, що росія не є частиною міжнародних організацій», – наголосив Зеленський.

Нагадаємо

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Китай може бути корисним у досягненні миру між Україною та росією, якщо він займе чітку та тверду позицію щодо виведення російських військ з усієї території України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *