Найважливіше — забезпечити безпеку на ЗАЕС: Галущенко зустрівся з головою МАГАТЕ

По | 14.06.2023

14 червня. Todaysdays. Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі. Сторони обговорили майбутній візит представників агентства на окуповану росіянами Запорізьку атомну електростанцію та вплив катастрофи на Каховській ГЕС на безпеку ЗАЕС. Про це пише Todaysdays з посиланням на Міністерство енергетики України.

Деталі

Як зазначається, очільник Міненерго наголосив, що вітає майбутній візит гендиректора МАГАТЕ на окуповану станцію та очікує оцінки експертами агентства реальної ситуації на ЗАЕС, зокрема стану обладнання і систем управління ядерним об’єктом.

«Ситуація на ЗАЕС – це питання ядерної і радіаційної безпеки не тільки України, але і всього континенту. Дуже важливо забезпечити безпеку на ЗАЕС і її роботу після деокупації. Тому ми вітаємо вашу місію, яка може нам допомогти отримати об’єктивну оцінку того, що відбувається на ЗАЕС, і термінів, коли ми можемо знову ввести її в роботу», — підкреслив Галущенко.

Він наголосив, що наразі ситуація в енергосистемі непроста, зокрема через катастрофу на Каховській ГЕС. Підрив російськими окупантами дамби гідроелектростанції та, як наслідок, суттєве зниження рівня води в Каховському водосховищі становить не тільки додаткову загрозу для ЗАЕС, але і позначилося на роботі гідрогенерації в цілому. Адже гідроелектростанції працюють зі зниженою потужністю.

«Повернення ЗАЕС і робота хоча б одного з її блоків на енергосистему України дозволить нам стабілізувати ситуацію. Особливе значення це матиме у найскладніший осінньо-зимовий період», — зазначив Галущенко.

Міністр також зауважив, що зруйнована Каховська ГЕС не підлягає відновленню, і висловив сподівання, що місія МАГАТЕ складе реальну оцінку наслідків цієї катастрофи і допоможе Україні у розробленні заходів з її подолання.

Рафаель Гроссі своєю чергою пообіцяв, що представники МАТАГЕ докладуть максимум зусиль для забезпечення безпеки ЗАЕС та у наданні Україні допомоги з подоланням наслідків катастрофи на Каховській ГЕС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обговорили кроки для недопущення інцидентів на ЗАЕС: в ОП повідомили деталі розмови Зеленського і Гроссі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *