Окупанти перешкоджають переведенню енергоблоку ЗАЕС у режим «холодного зупину»

По | 13.06.2023

13 червня. Todaysdays. Російські окупанти перешкоджають українському персоналу перевести енергоблока №5 ВП «ЗАЕС» у стан «холодний зупин». Про це Todaysdays повідомляє з посиланням на Держатомрегулювання.

Цитата

«Російські окупанти не дозволяють українському персоналу Запорізької АЕС здійснити переведення енергоблока №5 у стан «холодний зупин», як це передбачено розпорядженням Держатомрегулювання від 8 червня 2023 року», — йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що про це йшлося під час щотижневої наради з питань комунікації між кризовим центром (IEC) МАГАТЕ та Держатомрегулювання щодо діяльності місії МАГАТЕ на майданчику ЗАЕС.

Як наголосив у ході наради в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков, протиправні дії фейкової експлуатуючої організації та російських військових окупантів, які перешкоджають переведенню енергоблока №5 ВП «ЗАЕС» у стан «холодний зупин», є грубим порушенням законодавства у сфері використання ядерної енергії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гроссі відвідав Київ і зустрівся з Зеленським перед поїздкою на ЗАЕС

«Сподіваюся, що під час свого чергового візиту на Запорізьку АЕС Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі зможе вплинути на російських окупантів та переконати їх у необхідності переведення енергоблока №5 у «холодний зупин». Перешкоджання з боку російських загарбників є нічим іншим, як черговим ядерним шантажем. І відбувається це після вчинення підриву ними Каховської ГЕС, що призвело, фактично, до зникнення Каховського водосховища та загострення питання водозабезпечення ЗАЕС», — зазначив Коріков.

Фахівці МАГАТЕ також зацікавлені і наголошують на важливості доступу до Запорізької ТЕС, а також її відвідного каналу, до ставка-охолоджувача ЗАЕС, щоб краще оцінити ситуацію із забезпеченістю атомної станції резервами води.

Раніше

Енергоблок №5 Запорізької АЕС необхідно негайно вивести у режим «холодного зупину». Відповідне розпорядження видала Державна інспекція ядерного регулювання України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *