Окупанти почали підривати ГЕС о другій ночі — мер Нової Каховки

По | 06.06.2023

6 червня. Todaysdays. Підривати Каховську ГЕС російські війська почали о другій годині ночі. Про це в коментарі Todaysdays заявив мер Нової Каховки Володимир Коваленко.

Цитата

«З другої години ночі вони почали підривати, було декілька десятків вибухів. Почалося підтоплення Нової Каховки, вона розташована одразу за Каховською ГЕС. Вже до 7:30-8:00 ранку води зайняла ту площу, яка розташована біля берега. У Новій Каховці вулиці розташовані паралельно Дніпру, і перша вулиця — це проспект Дніпровський, вода дійшла до нього», — сказав Todaysdays мер.

Наслідки від підриву для Нової Каховки катастрофичні. Мер міста розповів про руйнацію десятків природних та культурних об’єктів.

«Між Дніпром і першою вулицею Нової Каховки розташована зона відпочинку, наш іменитий парк, наш парк культури з атракціонами, наш 12-гектарний спортивний комплекс, де є дві бази підготовки збірної України по метанню молота та стрільбі з лука. Наше футбольне поле, у тому числі і зі штучним покриттям, центральну арену підтоплено. Саме страшне – затоплено нашу «Казкову діброву», це зоопарк. Він одним із перших постраждав, тому що майже на одному рівні знаходиться з Дніпром. На жаль, я не можу сказати, скільки там було тварин та яка їхня доля, я тільки знаю, що у нічний період там ніхто не працював. Охорона нікого не допускала, окупаційні війська в окопах там в бліндажах, що вони там покопали.

Підтоплені пам’ятники архітектури, Палац культури знаменитий, у якого статус «пам’ятник архітектури», підвальна частина і половина першого поверху вже затоплені. Підтоплено наш ще один пам’ятник архітектури – літній кінотеатр на тисячу місць, затоплено пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку, затоплена зона рекреації вся, яхт-клуб наш знаменитий, база відпочинку «Катрін», човнова станція», — розповів Володимир Коваленко.

За словами мера, суттєвих пошкоджень також зазнали населенні пункти, що розташовані біля Нової Каховки.

Доповнення

6 червня 2023 року близько 3:00 російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС на Херсонщині. Каховська ГЕС через підрив повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

Є додаткова загроза для Запорізької АЕС, але ситуація контрольована, вказали в Енергоатомі.

Відкрито кримінальне провадження про екоцид.

Через декілька годин вода сягне критичного рівня. Є загроза затоплення до 80 населених пунктів. У критичній зоні опинилися близько 16 тисяч людей.

У Херсонській ОВА оголосили евакуацію населення деяких населених пунктів, у тому числі частково з Херсона. Евакуація вже розпочалася.

Через підрив окупантами ГЕС Президент Зеленський скликав екстрене засідання РНБО.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *