Орбан завив, що Україні треба домовлятись з росією до початку контрнаступу

По | 02.06.2023

2 червня. Todaysdays. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у виступі на радіо заявив, що Києву треба сідати за стіл переговорів з кремлем, бо кращого результату на полі бою українці нібито не досягнуть. І що поки він перебуває при владі, Угорщина не буде воювати з росією, передає Todaysdays з посиланням на угорський Telex.

Деталі

Віктор Орбан заявив, що українці готують контрнаступ, який «є справою українців», і сам він не хотів би «заробляти військові лаври».

«Ми повинні зробити все можливе, ще до початку контрнаступу, щоб переконати сторони в необхідності припинення вогню і мирних переговорів», — пояснив свою роль Орбан.

«Навіть у найкращому випадку неможливо досягти кращого результату на лінії фронту, на полі бою, ніж той результат, який міг би бути досягнутий з української точки зору шляхом переговорів до війни. А чогось можна було досягти шляхом переговорів до війни. Або якщо цього не можна було досягти краще, ніж війною, то що тоді була війна?» — сказав він.

Угорський прем’єр зазначив, що «переважна більшість в ЄС проти» його країни і «вчепилися нам у горло». Що він єдиний прем’єр-міністр, який «виступає за мир» і це йому важко. 

«Поки він (Орбан) перебуває при владі, Угорщина не буде воювати з росією», — пише видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Валюта Угорщини девальвує на тлі розходжень з ЄС в політиці щодо України — Bloomberg

В інфляції в Угорщині Орбан звинуватив Брюссель і війну. За його словами, інфляція не зростає і не падає сама по собі, але «за нею стоїть воля і сила. Це треба зламати». За словами прем’єра, Брюссель пропонує угорському уряду, щоб «ми зруйнували сім’ї і поставили пенсіонерів у неможливе становище». Усе це, за його словами, можна було б підсумувати словом «сувора економія», але він бореться проти цього вже тринадцять років і «якби не було війни, цей бюджет був би набагато щасливішим».

Орбан також розповів, що «молився важко і багато» за перемогу Ердогана. Яка стала для нього «величезним полегшенням». 

«Було б трагедією, якби він не переміг», — сказав політик.

За його словами, яби він не переміг в Туреччині, перемогла б «людина Джорджа Сороса», і він відкрив би турецькі кордони для біженців.

«Нам була потрібна перемога Ердогана, як буханець хліба», — підсумував він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна вже продемонструвала свої можливості, звільнюючи території: Столтенберг прокоментував заяву Орбана

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *