Підрив Каховської ГЕС: Зеленський передав Ердогану список нагальних потреб України для ліквідації лиха

По | 07.06.2023

7 червня. Todaysdays. Президент України Володимир Зеленський передав президенту Туреччини Реджепу Ердогану список нагальних потреб України для ліквідації лиха після російського теракту на Каховській ГЕС, передає Todaysdays.

Цитата

«Розповів про гуманітарні та екологічні наслідки російського теракту на Каховській ГЕС, зокрема про ризики для ЗАЕС. Передав список нагальних потреб України для ліквідації лиха», — повідомив Зеленський про розмову із президентом Туреччини.

За його словами, голос Туреччини важливий, коли йдеться про виведення окупаційних військ з української території. А також про повернення наших незаконно ув’язнених, зокрема кримських татар, і продовження й розширення зернової ініціативи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міжнародна комісія для розслідування підриву Каховської ГЕС: Ердоган пропонує залучити Україну, рф, ООН та Туреччину

Доповнення

6 червня 2023 року близько 3:00 російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС на Херсонщині. Каховська ГЕС через підрив повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

Є додаткова загроза для Запорізької АЕС, але ситуація контрольована, вказали в Енергоатомі.

Відкрито кримінальне провадження про екоцид.

Є загроза затоплення до 80 населених пунктів. У критичній зоні опинилися близько 16 тисяч людей.

За прогнозами, озвученими Херсонською ОВА, рівень води збільшиться ще приблизно на метр за наступні 20 годин.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *