Посланець Китаю підбив підсумки візиту до Європи: каже, є «багато консенсусу» і сприйняття мирних зусиль Пекіна

По | 03.06.2023

2 червня. Todaysdays. Спеціальний представник уряду Китаю Лі Хуей підбив підсумки візиту до Європи щодо політичного врегулювання «української кризи», заявивши про «позитивний відгук» з боку всіх сторін щодо зусиль Китаю сприяти миру та переговорам, повідомили у МЗС Китаю, пише Todaysdays.

Деталі

Лі Хуей, як вказано, поінформував про спілкування та обмін з лідерами та посадовцями України, Польщі, Франції, Німеччини, ЄС та росії під час візиту, сказавши, що «всі сторони позитивно відгукнулися про зусилля Китаю сприяти миру та переговорам, а також високо оцінили щире бажання та внесок Китаю в сприяння мирного вирішення кризи».

«Нинішня кризова ситуація в Україні все ще сповнена невизначеностей. Китай вважає, що поки є проблиск надії на мир, потрібно докладати активних зусиль. Поки це сприяє полегшенню ситуації та просуванню переговорів, Китай готовий це робити», — ідеться у повідомлення МЗС Китаю за підсумками брифінгу Лі Хуея.

Як вказано, з його слів, Китай продовжуватиме реалізацію принципів «чотирьох необхідностей», «чотирьох єдностей» та «трьох тем роздумів» глави КНР Сі Цзіньпіна по Україні та інші позиції, зміцнюватиме діалог і обміни з усіма сторонами, продовжуватиме будувати консенсус, накопичувати взаємну довіру та сприяти формуванню більшої кількості спільних знаменників для сприяння політичному врегулюванню «української кризи».

При цьому, як пише місцеве видання The Paper, у відповідь на запитання про «розрив» між позиціями Китаю та Європи щодо «української кризи», Лі Хуей сказав, що «насправді Китай і ЄС мають багато консенсусу щодо української кризи».

«У квітні цього року, під час візиту президента Франції Макрона до Китаю, Китай і Франція виступили зі спільною заявою, яка містила багато актуального змісту щодо української кризи, зокрема підтримку обома сторонами всіх зусиль для відновлення миру в Україні на основі міжнародного права та цілей і принципів Статуту ООН. Обидві сторони виступають проти збройних нападів на атомні електростанції та інші мирні ядерні об’єкти та підтримують конструктивну роль Міжнародного агентства з атомної енергії у сприянні безпеці мирних ядерних об’єктів. У заяві обидві сторони також підкреслили важливість того, щоб сторони конфлікту суворо дотримувалися міжнародного гуманітарного права», — пише видання, цитуючи відповідь Лі Хуея.

Лі Хуей сказав, що це перша подібна заява, яку Китай зробив з європейською країною.

Доповнення

З 15 по 26 травня Лі Хуей відвідав Україну, Польщу, Францію, Німеччину, штаб-квартиру Європейського Союзу та росію. Він мав широкі контакти та обміни з усіма сторонами щодо «політичного врегулювання української кризи».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *