Спецпредставник Китаю: мирні переговори між Україною та росією можуть бути «важкими», але жодна з країн не «закрила двері»

По | 03.06.2023

2 червня. Todaysdays. Спеціальний представник Китаю з питань Євразії Лі Хуей заявив, що Україна та росія можуть зіткнутися з «багатьма труднощами», щоб сісти за стіл переговорів, однак додав, що жодна сторона не «закрила двері» для переговорів. Про це інформує Todaysdays з посиланням на CNN.

Цитата

«Через кризу в Україні сторони можуть зіткнутися з багатьма труднощами, щоб сісти за стіл і домовитися, але ми також повинні бачити, що, з іншого боку, сторони не зовсім позбавлені консенсусу», — сказав Лі на прес-конференції в Пекіні після візиту до Європи.

Він додав: «Російська сторона, наприклад, заявила, що росія ніколи не виступала проти мирних переговорів і завжди підтримувала політичне рішення… Українська сторона також сказала, що вона прагне миру, і я відчуваю, що обидві сторони не закрили двері для мирних переговорів».

Деталі

Спецпредставник Китаю, який раніше був послом Китаю в росії, заявив, що «ризик ескалації» залишається «високим». Він розповів, що під час свого візиту у Київ «щодня чув сирени повітряної тривоги».

«Конфлікт зайшов у глухий кут, а поле бою сповнене невизначеності. Ця ситуація викликає занепокоєння. Якщо війна триватиме, буде тільки більше катастроф і страждань, доки є проблиск надії на мир, ми повинні активно працювати над цим, замість того, щоб дозволяти конфлікту продовжуватися та поширюватися», — сказав Лі, підкресливши, що важливо продовжувати пошук мирного вирішення війни.

Крім цього, він прокоментував матеріал видання Wall Street Journal, у якому йшлося, що Китай начебто закликав європейські країни погодитися на негайне припинення вогню за умови, що під контролем росії залишаться тимчасово окуповані території України.

«Це не відповідає фактам», — сказав Лі журналістам, додавши, що «практика поширення неправдивої інформації шляхом пропаганди конфронтації заради політичних інтересів є аморальною та дуже небезпечною».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба спростував, що спецпредставник Китаю закликав Європу визнати окуповані території України російськими

Лі також підкреслив важливість чорноморської зернової угоди, заявивши що вона має «велике значення» для глобальної продовольчої безпеки, і підтвердив позицію Пекіну щодо просування мирних переговорів.

Додамо

З 15 по 26 травня Лі Хуей відвідав Україну, Польщу, Францію, Німеччину, штаб-квартиру Європейського Союзу та росію. Він мав широкі контакти та обміни з усіма сторонами щодо «політичного врегулювання української кризи».

Нагадаємо

Спеціальний представник уряду Китаю Лі Хуей підбив підсумки візиту до Європи щодо політичного врегулювання «української кризи», заявивши про «позитивний відгук» з боку всіх сторін щодо зусиль Китаю сприяти миру та переговорам.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *