Україна пропонує коаліцію «Петріотів» — Зеленський

По | 01.06.2023

1 червня. Todaysdays. Президент України Воллодимир Зеленський анонсував обговорення із іноземними лідерами нового формату коаліції — коаліції «Петріотів». Як зазначив Глава держави, питання обговорять у межах саміту Європейської політичної спільноти у Молдові, пише Todaysdays.

Цитата

«Сьогодні працюємо у Молдові. Участь у саміті Європейської політичної спільноти. Багато двосторонніх зустрічей. Розвиваємо коаліцію винищувачів та пропонуємо коаліцію «Петріотів». ЄС, НАТО, формула миру. Усе для захисту нашого майбутнього», — написав Зеленський у соцмережах.

Доповнення

З січня розвивають різні формати надання західними партнерами військової допомоги Україні — спочатку була «танкова коаліція», також йшлося про «морську коаліцію». А останнім часом іде робота над «коаліцією винищувачів», або, як її ще називають, «авіаційною коаліцією» — Україна прагне отримати західні винищувачі, з акцентом на F-16.

Вашингтон оголосив про рішення розпочати навчання українських пілотів винищувачам F-16, а також дозволити союзникам відправляти ці літаки України. Оголошення збішлося із часом приїзду Президента України Володимир Зеленського на саміт G7 у Японії і переговорів з західними лідерами, зокрема, президентом США Джо Байденом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *