Уряд Естонії підтримав створення спецтрибуналу щодо злочинів рф

По | 17.06.2023

17 червня. Todaysdays. Парламент Естонії ухвалив заяву з вимогою притягнути до відповідальності причетних до планування, інспірування та вчинення злочинів проти України, пише Todaysdays з посиланням на відповідну постанову Рійгікогу.

Деталі 

У постанові естонського уряду  «Про притягнення до відповідальності за злочин агресії, вчинений проти України» є заклик створити для цього міжнародний трибунал під егідою ООН.

Депутати парламенту Естонії зауважують, що війна рф проти України є найжорстокішим актом агресії у Європі з часів Другої світової війни. І на нього має бути адекватна правова реакція.

Створення та забезпечення функціонування такого міжнародного спецтрибуналу щодо злочинів рф в Україні стає пріоритетом зовнішньої політики країни.

У заяві Рійгікога міститься заклик порушувати питання про створення спеціального міжнародного трибуналу під егідою Генеральної Асамблеї ООН на всіх двосторонніх зустрічах з урядами інших країн, у всіх міжнародних організаціях, членом яких є Естонія, та на всіх міжнародних форумах.

Також естонські депутати мають намір посилити співпрацю з урядом України у розслідуванні злочину агресії рф та притягненні винуватців до відповідальності.

Раніше президент Естонії Алан Каріс заявив, що злочини проти людства, геноцид, воєнні злочини російських окупантів в Україні не можуть залишитися без покарання, тому місце верхівки рф – за ґратами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *