Уряд схвалив припинення угоди між Україною та Сирією про уникнення подвійного оподаткування

По | 16.06.2023

16 червня. Todaysdays. Кабінет Міністрів України схвалив законопроект про припинення дії угоди між Україною і Урядом Сирійської Арабської Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи. Про це Todaysdays повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

Цитата

«Кабінет Міністрів України схвалив проект закону про припинення дії Угоди між Урядом України і Урядом Сирійської Арабської Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи», — йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що метою законопроекту є припинення дії міжнародного міжурядового договору з Сирійською Арабською Республікою, що сприятиме прискоренню згортання економічних і фінансових зв’язків з Сирією як з країною, яка прийняла рішення визнати незалежність і суверенітет квазі-утворень на тимчасово окупованих територіях України – так званих «Луганської Народної Республіки» та «Донецької Народної Республіки» й встановити «дипломатичні відносини» з російськими окупаційними адміністраціями на тимчасово окупованих частинах цих областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд підтримав рішення внести на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування санкцій проти Сирії

Зазначається, що прийняття закону дозволить припинити застосування норм, встановлених зазначеною Угодою, що сприятиме:

недопущенню поповнення бюджету країни, що сприяє агресору, шляхом надання Україною пільгових умов оподаткування для резидентів Сирії, що здійснюють діяльність в Україні. Після припинення дії Угоди до всіх доходів резидентів Сирії, одержаних з джерел в Україні, буде застосована загальна ставка оподаткування − 15%, встановлена Податковим кодексом, замість пільгових ставок, встановлених Угодою: 10% − на дивіденди; 10% − на проценти;
недопущенню втрат бюджету України через зарахування податку, сплаченого в Сирії резидентами України, що здійснюють діяльність у Сирії;
звільненню України від взятих на себе зобов’язань щодо обміну інформацією з компетентними органами Сирії з податкових питань.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *