Зеленський: дієвість норм міжнародного права щодо мореплавства – це глобально важливий безпековий чинник

По | 01.06.2023

31 травня. Todaysdays. Безпека в Чорному морі, дієвість норм міжнародного права щодо мореплавства – це глобально важливий безпековий чинник. Про це сказав Президент України Володимир Зеленський у своєму традиційному відеозверненні, передає Todaysdays.

Цитата

«Провів виїзне засідання Ставки. Постійна увага фронту. Доповіді командувачів – «Хортиця», «Таврія», Головком. Особливі доповіді керівників ГУР та СБУ. Деталі – згодом. Спеціальна увага – нашому зерновому коридору, безпеці в Чорному морі.

Світ знає, яку фундаментальну роль наш морський зерновий експорт відіграє для продовольчої безпеки. Та й загалом безпека в Чорному морі, дієвість норм міжнародного права щодо мореплавства – це глобально важливий безпековий чинник. Усі морські країни світу зараз бачать, що може загрожувати їхнім портам, їхнім акваторіям, якщо росії зійде з рук блокування мореплавства в Чорному морі», — сказав Зеленський.

Деталі

Президент зазначив, що нині один з трьох портів, які були погоджені в межах Чорноморської зернової ініціативи, порт «Південний» фактично заблокований.

«Понад півтора мільйона тонн агропродукції накопичено в одному «Південному». І це зерно, яке очікують щонайменше десять країн світу, зокрема Туреччина, Єгипет, Бангладеш, Китай. Очевидно: що менше продовольства постачається в ці країни, у ці регіони, то вищі там ціни на їжу, то більше втрачають люди в цих країнах зі своїх сімейних бюджетів.

Тобто блокада одного порту в Україні створює надзвичайно серйозні ризики для різних народів. Причому зокрема для тих, відносинами з якими росія ще й намагається спекулювати», — наглосив Глава держави.

Зеленський також додав, що провів в Одесі спеціальну й тривалу нараду щодо безпекової та соціальної ситуації в регіоні.

«Керівництво області, військові, правоохоронці. Область – пріоритетна з усіх поглядів. Саме Одещина – одна з основ безпеки всього нашого півдня, а отже, й держави. Дуже важливі результати є на Одещині в Служби безпеки України у протидії російським диверсантам. Була доповідь генерала Москальова щодо ситуації в районах відповідальності ОСУВ «Одеса». Детально розібрали, як посилити оборону», — підсумував Президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський провів виїзну ставку в Одесі: Сирський звітував про стабілізацію ситуації на Хортиці

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *