Зеленський відвідав Херсонщину: зібрав координаційну нараду через підрив Каховської ГЕС

По | 08.06.2023

8 червня. Todaysdays. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що відвідав Херсонську область для координаційної наради щодо ліквідації наслідків підриву греблі Каховської ГЕС, передає Todaysdays.

Цитата

«Робоча поїздка на Херсонщину. Координаційна нарада щодо ліквідації наслідків підриву греблі Каховської ГЕС», — написав Президент у соцмережах.

Деталі

З його слів, є багато важливих питань: оперативна обстановка в області, яка склалася внаслідок катастрофи, евакуація населення з потенційних зон затоплення, ліквідація надзвичайної ситуації, спричиненої підривом греблі, організація життєзабезпечення затоплених територій. Також перспективи відновлення екосистеми регіону й оперативна воєнна обстановка в зоні техногенної катастрофи.

«Важливо підрахувати збитки та виділити кошти для компенсацій жителям, постраждалим унаслідок катастрофи, і розробити програму для компенсації збитків або релокації підприємств у межах Херсонщини», — зазначив Зеленський.

Доповнення

6 червня 2023 року близько 3:00 російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС на Херсонщині. Каховська ГЕС через підрив повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

Є додаткова загроза для Запорізької АЕС, але ситуація контрольована, вказали в Енергоатомі.

Відкрито кримінальне провадження про екоцид.

Є загроза затоплення до 80 населених пунктів. У критичній зоні опинилися близько 16 тисяч людей.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *